RNB arbetar med produktion, marknadsföring, försäljning i våra butiker samt inom olika stödfunktioner. Oavsett vilken roll man har hos oss, är den främsta uppgiften att vara med och skapa marknadens bästa shoppingupplevelse för kunden.
Tycker du att det låter tilltalande att arbeta som säljare i Göteborgs mest välkända varuhus? Vill du hjälpa människor att hitta den perfekta drömlooken och få dem att känna sig självsäkra och eleganta? Då kanske du är en av våra nästa fashionistor!
Vi letar nu efter dig som vill sälja våra kvalitetssäkra varor och ge kunderna en shoppingupplevelse i världsklass.
Arbeta med trendiga varumärken i inspirerande miljö
NK är ett av Sveriges mest anrika varuhus. I över 100 år har vi framgångsrikt och med elegans uppfyllt våra kunders drömmar genom att leverera shoppingupplevelser i världsklass. Vi är varuhuset som ständigt ligger i framkant när det kommer till allt som har med design att göra. I Göteborg erbjuder vi varje kund ett välutvecklat, exklusivt sortiment. Med avdelningar inom allt från skönhet och mode, kan våra kunder hitta varor för alla tillfällen.
Att arbeta här innebär mer än att bara sälja våra eftertraktade varor. Vi tror på våra medarbetare och som säljare här kommer du att få:
Arbeta med världsledande varumärken
Bli ambassadör för varumärket NK
Utvecklas till en fullfjädrad stilist
Kunder kommer till NK för att bli inspirerade av vår lyxiga miljö och världsledande varumärken. Det är här du kommer in i bilden. Ditt uppdrag är att finnas där för våra kunder - oavsett när och av vilken anledning de besöker varuhuset. Ska personen på bröllop eller på ett viktigt affärsmöte? Det kvittar! Du erbjuder alltid ypperlig service och din fullständiga uppmärksamhet. Genom att lyssna på kunden skapar du en relation och tar reda på vem den är och vill vara vid det specifika tillfället. Du blir en trendguide för att hitta den perfekta drömlooken och få besökaren att känna sig självsäker och vacker.
Som medarbetare på NK Fashion and Denim blir du en ambassadör för hela vårt varumärke. Här får du möjligheten att arbeta med trendiga produkter från en rad exklusiva märken som Commes Des Garcons, Samsoe Samsoe, All Saint, Frame, La La Berlin, Calvin Jeans och många fler.
Vi letar efter våra nästa stjärnsäljare!
Vi söker nu dig som har stor passion för styling och mode. Som person är du ständigt nyfiken på de senaste trenderna (och är inte heller sen att haka på dem!). Förutom det tror vi att du är en social person och en stjärna på att bygga relationer med människor. Att kunden alltid sätts i främsta rummet är en självklarhet för dig - är kunden nöjd är du nöjd.
För att bli ambassadör för NK ser vi gärna att du tidigare har arbetat med försäljning, främst inom detaljhandel. Skulle du även ha arbetat med världsledande varumärken är du en guldkandidat för oss!
Du blir en del av ett sammansvetsat team där alla ställer upp och inspirerar varandra. Du får dessutom spendera dina dagar i en inspirerande, vacker miljö mitt i Göteborgs stadskärna.
Var med och uppfyll människors drömmar - bli en del av NK.
Tjänsten är ett vikariat på 1 år ca 25 h/veckan
Vid eventuella frågor kontakta anna.momqvist@rnb.se
15-04-2025
Ange nedan vart du önskar arbeta och glöm inte bort att ange din e-postadress!