Är du intresserad utav mode och heminredning? Hitta ett jobb på HM, ett världsledande företag inom klädindustrin. Se vilka jobb HM erbjuder just nu!
Vill du vara en del av logistik och på så sätt bidra till den bästa shoppingupplevelsen i våra butiker? Har du ett genuint intresse av att nå resultat genom att leda och utveckla ditt team? I så fall kanske du är den person vi letar efter till DC i Eskilstuna!
Som gruppledare kommer du att leda och ha personalansvar för ett team bestående av engagerade och motiverade H&M-kollegor som delar våra värderingar och tar ansvar för logistikverksamheten och distributionen av modeartiklar till våra H&M-butiker i Sverige, och inom en snar framtid även till Norge och Island.
Rollen:
Din profil:
För att lyckas i rollen tror vi att du motiveras av att leda, inspirera och engagera ditt team. Du är resultatdriven och når resultat genom att ständigt skapa förutsättningar för människor runt dig att utvecklas. Du värdesätter eget ansvar, att jobba i en dynamisk miljö och en rak kommunikation med öppet sinne. Du leder ditt team i enlighet med våra ledarskapsförväntningar och agerar som en förebild för H&M´s värderingar och feedback-kultur.
Vad vi erbjuder dig
Vi erbjuder ett jobb där varje dag är ett äventyr, där bara du sätter gränserna för dina karriärmöjligheter och där din personliga tillväxt och utveckling är lika viktig som vår verksamhet. Vi vet att mångfald är det som gör oss starka och bidrar till en dynamisk, inkluderande och kreativ arbetsplats.
Detta är en heltidstjänst baserad i Eskilstuna och en del av Logistic Region North Europe. Som teamledare rapporterar du direkt till Department manager.
Startdatum enligt överenskommelse.
Låter detta intressant? Vi ser fram emot att ta emot din ansökan senast den 30 november. Om du har frågor angående rollen, vänligen kontakta Petra Landin,
18-04-2025
Ange nedan vart du önskar arbeta och glöm inte bort att ange din e-postadress!