Vi söker just nu en ekonomiassistent till ett växande företag i Göteborg. Företaget heter EmbCode och sysslar med olika projekt som har med elektronik att göra. Då vi har fått ett högre arbetstryck det senaste halvåret behöver vi hjälp med administrativa uppgifter.
Du kommer jobba bland annat med följande:
Arbetstid ca 1 dag i veckan, så att det går att kombinera med studier. Kontoret är vid Svingeln i Göteborg men det går bra att jobba delar av tiden på distans när du kommit in i dina arbetsuppgifter.
Är du den bästa kandidaten? Klicka på 'Ansök nu' så kommer vi att kontakta dig snarast!
19-04-2025
Du kommer jobba mest i Excel och Fortnox. Du får gärna ha lite erfarenhet av Excel men Fortnox kan vi lära dig.
Du är noggrann och gillar ordning och reda. Du är duktig på svenska och engelska i tal och skrift. Det är bra om du sen tidigare är van vid kundkontakt. Du behöver inte vara utbildad i ekonomi, men du ska kunna jobba självständigt.
Ange nedan vart du önskar arbeta och glöm inte bort att ange din e-postadress!