Om tjänsten
Välkommen till Hemköp, vi erbjuder en arbetsplats med familjär stämning och tydliga gemensamma värderingar - kärleken till mat genomsyrar allt vi gör.
Hemköp erbjuder en jämställd arbetsmiljö och hos oss får du en bra balans mellan jobb, fritid och familj.
Vi behöver ersätta Wilma som skall satsa heltid på att bli fotograf, är du hennes ersättare? Vi behöver dig som har minst ett års erfarenhet av att jobba i livsmedelsbutik, meriterande är om du jobbat inom Axfood och kan systemen, men annars lär vi dig.Vi söker dig som vill utvecklas i en butik fylld med matglädje, vi söker en tjänst som är runt 30-38h/v, beroende på vad du själv önskar för arbetstid.
Tjänsten är främst dagtid, men mixat med någon kväll i veckan och var fjärde helg. Vi behöver dig som axlar ansvaret för djupfryst, hjälper till med kolonial, plockar varor, hoppar in i kassan och gör allt annat vi sysslar med en vanlig dag. Vi är ett grymt härligt gäng på Gärdet/Östermalm som laddat 300 kvm med matglädje och ett riktigt bra kundbemötande.
Är du den som gärna kavlar upp ärmarna med glädje när det är mycket att göra?, den som alltid har ett leende på läpparna för våra kunder?, den som ser helheten men även detaljerna?, då kan du vara rätt person.
Publicerad den
19-03-2026
Extra information
- Status
- Stängd
- Ort
- Stockholm
- Typ av kontrakt
- Deltidsjobb
- Typ av jobb
- Restaurang, Detaljhandel
- Körkort önskas
- Nej
- Tillgång till bil önskas
- Nej
- Personligt brev krävs
- Nej
Få liknande jobberbjudanden via mail
Ange nedan vart du önskar arbeta och glöm inte bort att ange din e-postadress!